K moři, ale kam?

Napadlo vás Jónské moře? Uděláte dobře, když se vydáte zrovna do Řecka. Ostrov Korfu vás naláká na svůj zámek Achillon císařovny Sissi a nádherné pláže. Ale také návštěva ostrova Zakynthos, který je vyhlášený želvami Caretta Caretta, úžasnými plážemi a nočním životem. Jestli máte raději klid, zvolte Lefkadu, která vás ohromí západním pobřežím plným skal u tyrkysového moře.
opice na pláži

Pobřeží Kréty omývá Lybijské moře. Některé z pláží, které navštívíte, jsou divoké, jinde na nich stojí taverna, která vás vláká do svých útrob, abyste si objednali musaky, skopové nebo třeba gyros. Hodovat budete za poslechu tradiční řecké hudby.

Oblíbenou destinací je Rhodos a Kos. Tyto ostrovy leží u Egejského moře. Ale i tady můžete zvolit nějaký klidnější ostrov. Třeba Samos, Lesbos, Chios, Thassos nebo Limnos.

Jenže teď si říkáte, že tam už jste byli, ale víte, že chcete , to se nemůžete rozhodnout.

Odpočívat můžete na jednom z italských poloostrovů u Jaderského moře, Gargana. Jeho nejnavštěvovanějším městem je Vieste, které se rozkládá na skalnatém výběžku nad mořem. Turisté tu naleznou vše, co žádají. Hotely a vybavené kilometry dlouhé pláže. Jsou písečné a moře je nádherně modré.

U jaderského pobřeží nalezneme i pláž poblíž San Marina a Rimini. Jedná se jeden z nejoblíbenějších regionů. Pláže jsou písečné, voda je čistá a nechybí tu slunečníky, lehátka, pizzerie, zmrzlinové stánky, ani dozor plavčíka.
přístavní městečko

V severní Itálii se u městečka Ventimiglia nachází pláž plná příjemných bílých oblázků. Je ohraničená vysokými útesy, a tak poskytuje dostatek soukromí. I když patří k těm menším, vybavení tu najdete kompletní. Lehátka, slunečníky a dokonce i wi-fi.

Jestli jste se rozhodli, že se vydáte na Bali, můžete jet na Amed. Nejen že je to klidné město, ale moře vám nabídne možnost potápění a šnorchlování. Voda je čistá a pod hladinou na vás čekají korálové útesy, podmořský život, ale také vraky lodí. Pláže jsou dlouhé a díky sopkám je písek černý.

Rozhodli jste se navštívit Maledivy? Jsou to korálové ostrovy, proto v jejich blízkosti je úžasný podmořský život, který si při potápění nebo šnorchlování užijete dosytnosti. Pokud máte rádi historii, tak se za ní budete muset vydat do hlavního města.

Uvítají vás tu laguny s průzračně čistou vodou, bílý písek a nádherné scenérie. Pobřeží lemují palmy a další tropická vegetace.

Maledivy nabízejí vodní sporty jako je plachtění na katamaránu, jízdy na vodním skútru, vodní lyžování, nebo windsurfing.

Ale ani Německo nemusí být za Popelku. Na severovýchodě leží Přední Pomořansko, které omývá Baltské moře.

Nejznámější destinací je Rujána a Usedom. Rujána nabízí písečné pláže a za horkých letních dní se ponoříte do vody s ideální teplotou pro osvěžení.

Jestli jste si vybrali, které místo navštívíte, přeji vám krásnou dovolenou.