Skiareál Dolní Morava

Dolní Morava ski Skibukovka areál se nachází v Orlických horách v severovýchodních Čechách. Resort s názvem Buková hora spojuje dvě lyžařská střediska, a to středisko Červená hora a středisko Čenkovice. Obě střediska vedou na Bukovou horu, jejíž vrchol měří 958 m n.m. O dostatek parkovacích míst je v resortu postaráno. Je zde až 5 ploch k parkování. Celková kapacita parkovišť je pro 400 automobilů, mimo jiné naleznete na parkovacích plochách i nabíjecí stanice pro elektromobily. Areál má celkem 6 aktivních sjezdovek a 1 Snowpark, celková délka všech sjezdovek je 8 km. Nejdelší sjezdovka, kterou lze v resortu najít, se jmenuje Heroltická. Měří 2,29 km a je vhodná spíše pro začátečníky, jelikož náročnost sjezdovky je modrá, tedy nejmírnější. Sjezdovka Mlýnice je určena pro zkušenější lyžaře. Svah je ze začátku dle náročnosti prudší, značí se červenou barvou a postupně přestupuje do mírnějšího kopce – do barvy modré.

lyžařské středisko

Na této sjezdovce naleznete i radar na měření rychlosti jízdy. Sjezdovka Mlýnice měří 2,15 km. Sjezdovky Svitavy a Třebovská mají 1 km a obě jsou určené spíše začátečníkům. Pro vaše ratolesti má resort Buková hora připravenou i Dětskou sjezdovku, jejíž délka je 1 km a dále Kidpark, který je určený pro úplně nejmenší. Snowpark naleznete na trati Mlýnická, naleznete zde rampy a platformy jak pro pokročilé, tak i pro děti. Snowpark má délku 0,3 km. Celý resort má rozmanité množství lanovek a vleků. Čtyřsedačka Leitner je nejdelší a nejrychlejší lanovka, která vám přinese komfort v podobě pohodlného polstrování, vyhřívaných sedaček a krycí “bublinou” v případě nepříznivého počasí. Součástí této lanovky je také dětská pojistka. Lanovka Leitner spojuje sjezdovku Mlýnice a Heroltickou sjezdovku. Pokud hledáte spojení z Čenkovic do střediska Červené hory, můžete použít dvojsedačku Třebovská, která dokáže přepravit za hodinu až 1440 osob. Dvojsedačka Třebovská vás zaveze na stejnojmennou sjezdovku. V resortu dále naleznete kotvové vleky, které vás vezmou na sjezdovku Svitavy, teleskopické vleky a lanové vleky, které jsou součástí Kid parku a jsou k dispozici lyžařské školce.

lyžování

V celém skiareálu naleznete také občerstvení. Nachází se zde Restaurace Červená voda, která vám nabídne od fastfoodu, přes českou kuchyni až po italské těstoviny. Dále Apres ski Bar, který nabízí zahřátí v podobě kávy, či alkoholických i nealkoholických nápojů. Velice oblíbené je tradiční italské Bombardino nebo hruška v hruškovici. Pokud chcete jen “něco do ruky” a chcete si jít dále užívat sjezdovky, bufet je pro vás to pravé. V nabídce je párek v rohlíku nebo třeba sekaná v housce. Resort Buková hora otevírá sjezdovku Mlýnická již 17. 12. 2022 a bude v provozu do neděle 18.12.2022 od 8:00 do 16:00. Poté na všední dny od 19.12.2022 do 22.12.2022 budou sjezdovky mimo provoz a zimní sezóna začne od 23.12.2022. Resort již spustil vánoční předprodej skipasů, ke každému zakoupenému skipasu dostanete slevu 30 Kč na hlavní jídlo v restauraci (nevztahuje se na dětské skipasy do 6 let).