Hledám, hledáš, hledáme

Největší problém s nárůstem dopravy a počtu automobilů mají velká města. Snaží se budovat záchytná parkoviště na okrajích, aby lidé, kteří nemusejí, do centra vůbec nejezdili a využívali městskou hromadnou dopravu. Místní to mají ovšem horší, ti ke svým domovům dojet nějak musí a hlavně u nich potřebují zaparkovat. A právě hledání parkovacího místa bývá tak trochu adrenalinovým zážitkem a zároveň sportovním výkonem, protože často se vám podaří zaparkovat tak daleko, že se ještě řádně projdete a pronesete pěšky. Zároveň lidi straší různé druhy parkovacích zón, ve kterých se ani místní pořádně nevyznají. Natož pak někdo, kdo přijede na víkend na návštěvu.
zaparkovaná auta.jpg

Hledají se různá řešení, ale ve staré městské zástavbě je to často opravdu velký problém. Určité řešení nabízejí parkovací domy, kde by mohla auta přes noc zůstávat, nebo podzemní garáže, které ale nelze všude vybudovat. Náklady na zřízení jsou ovšem vysoké a tak jde vše strašně pomalu a nestíhá držet krok s nárůstem počtu automobilů.
podzemní parkoviště.jpg

Kdo vlastní rodinný domek nebo bydlí někde na periferii, má situaci mnohem snazší. Ale i zde je již nárůst aut znát a hlavně mívá jedna rodina často více aut. Kam pak s nimi. U novostaveb si můžete dovolit pořídit garáž pro dva automobily, je-li na to dostatek místa, ale u starších domků už někdy přistavovat nelze. Řešením je pak parkovací stání vedle domu nebo před ním, alespoň částečně kryté, abyste váš automobil ochránili před vlivy počasí. Kdo prostor pro stání nemá, musí vzít za vděk ulicí. Nejlépe je vašemu čtyřkolovému miláčkovi ale samozřejmě v garáži, kde je mu teplo, má tam sucho a pro vás to znamená výhodné nastupování i vystupování. Zároveň si můžete pořídit elektrické otevírání vrat, a to nejen garážových, ale i brány, abyste měli maximální pohodlí . Je to jen o místu a penězích.