Hromosvod na nemovitosti

Hromosvod je v nemocnosti opravdu velmi důležité zařízení, protože bezpečně uzemňuje blesky. Abychom měli jistotu ve funkčnosti, tak si objednejte revizi.

Hromosvod na nemovitosti

Dbejte na bezpečnost

Před blesky se musíme chránit, protože mají opravdu ukrutnou sílu, kdy už mají na svědomí hodně lidí. Proto se už dětem říká, aby se při bouřce neschválili pod strom, protože se po něm může výboj snadno svést a zasáhnout i okolí. Je obecně známo, že jsou protahovány kovovými předměty ve výšce, čehož využíváme v podobě hromosvodu. Ten je rozloží na nemovitosti nejvyšším bodem, a ještě k tomu z vodivého kovu, takže blesk uhodí do něj.

bouře nad domem

Následně musíme zabránit tomu, aby se dostal k elektrickým rozvodům, protože to může skončit požárem. Na budování musíme myslet už při stavbě domu, protože se do základů umisťuje zemních pásek a u rohů s okapem se vyvádí zemní drát. Je nutné zvolit správné množství vývodů na danou nemovitost, dobře je zapojit a dát pozor, aby hromosvod nešel někudy, kde by mohl napáchat škody. Pro dobrou výdrž se zemní dráty vedou nerezovou tyčí vhodných rozměrů.

Odborná kontrola

Vzhledem k tomu, že každý jednotlivý drát může mít určitý maximální odpor a jiné hodnoty, tak musí být hromosvody již v plánech před stavbou nové nemovitosti, jinak by nemohla být schválena, protože bezpečnost je u blesků opravdu důležitá. Po stavbě příchuť na řadu kolaudace, což není jen tak. Rozhodně k ní potřebujeme revizní zprávu, kterou Vám vystaví odborná společnost po úspěšném provedení revize.

hromosvod na střeše

O tu se stará revizní technik, který sleduje provedení hromosvodu, a hlavně měří odpor, protože ten je nejdůležitějším parametrem. Revize hromosvodů cena cena záleží hlavně na velkosti nemovitosti a počtu svodů, protože každý se musí pečlivě zkontrolovat zvlášť. U rodinných domů se pohybujeme od částek 1 000 Kč v více a u bytových domů 3 500 Kč a více. Revizní zpráva nás vyjde okolo 200 Kč. Za dopravu po Praze nezaplatíme nic, což je rozhodně velká výhoda. Zkontrolovat bychom měli nechat i objekty jako je třeba garáž, kdy zaplatíme 300 Kč za svod.