Hypotéka po insolvenci

Hypotéka po insolvenci, je vůbec možná? Šance je malá, ale ne mizivá. S pomocí hypotečního poradce ji lze získat, sami ale tolik úspěšní nebudete. Abyste vůbec hypotéku po insolvenci získali, nesmíte být součástí insolvenčního rejstříku, který je veřejný seznam, kde jsou vedeny údaje o subjektech, které v ČR procházejí insolvenčním řízením. Takové vymazání z insolvenčního rejstříku trvá až 5 let. O hypotéku si lze zažádat tedy až po uplynutí této doby. Osoba žádající o hypotéku, která byla v insolvenci je pro banky rizikovým klientem. Banky mají možnost si tuto informaci vyhledat. Je dobré žádat o hypotéku po insolvenci po boku poradce, díky kterému budete mít vyšší šance hypotéku získat. Bohužel ale ne stoprocentní šance.

hypoteční poradce

Je možné zažádat o hypotéku před uplynutím pěti let? U banky je šance mizivá. Ale po kontaktování hypotečního poradce, který s Vámi projde veškerá úskalí a různé možnosti, lze sjednat hypotéku u nebankovní společnosti. A při následném refinancování ji převést pod banku. Bohužel s touto možností přichází vysoké úrokové sazby a nutnost mít nachystaný dostatečný finanční obnos. Tyto vysoké úrokové sazby Vám nebankovní společnosti nabídnou, protože jste pro ně také rizikovým klientem. I při této možnosti je lepší si počkat 4 roky, než budete o hypotéku žádat. Je to více reálné. Avšak doporučuje se počkat i ten poslední rok.

finance

Jakmile uplyne doba pěti let, některé banky budou stále vést informace o tom, že jste byli v insolvenci. Pokud tedy chcete žádat o hypotéku, je dobré, abyste své finance měli v pořádku a pod kontrolou. Banky tedy vidí, že se snažíte opětovné insolvenci vyhnout. Vaše šance na hypotéku se tedy zvýší. Hypotéka po insolvenci je velmi složitá, za pomoci poradce je uskutečnitelná, ovšem i s jeho pomocí je to někdy náročné. Proto je dobré počkat si pár let, mít své finance v pořádku a počítat s tím, že takový proces nebude jednoduchý. Proto tedy nezapomeňte vyhledat pomoc odborníka, protože sami moc úspěšní nebudete.