Jde to i snadněji

Je před námi problém, nějaký úkol, který musíme vyřešit. Jenže nám přijde zapeklitě složitý, nevidíme jeho řešení, nevíme, jak ho vyřešit a když už nás napadne nějaké řešení, je příliš složité, drahé, nepraktické a podobně. Tak co s tím? Problém pořád ještě leží před námi jako kámen, který nás tíží a táhne ke dnu, dnu našich psychických sil, nevíme jak ho řešit, nic nás nenapadá. Vlastně, napadá nás milion jedna myšlenka, ale ne na to, co řešíme, nýbrž o něčem jiném.

zazděné kameny

Vezmeme – li si například problém stavby nového domu. Víme, že chceme mít postaveno co nejrychleji, nejkvalitněji a nejefektivněji. Ale jediné, co nás napadá, je domluvit si zedníky a nechat je dávat cihlu k cihle, až postaví celý dům. Jenže to trvá několik měsíců. Potom se na to můžeme podívat i jinak, nechat si přivézt montovaný srub, který bude hotový cca za tři měsíce. Nebo si můžeme nechat přivézt montované domy, kde nám přivezou hotové zdi i s rozvody okny a vším, za pár dní mají spojeno a my se můžeme stěhovat. Potom je ještě další možnost. Tou možností je, nechat si přivézt stavební buňky a z nich postavit během několika málo dní dům. Také si můžeme nechat dovézt tzv. mobilheim, kam se můžeme nastěhovat hned po jeho umístění. Tak vidíte, vždy je více možností, jak udělat něco snadněji.
stavba domku

Nebo si vezmeme jiný problém. Máme webové stránky a potřebujeme na ně přivést návštěvníky. Můžeme se s tím mořit dlouho sami, studovat a hledat, jak na to, provádět první nesmělé pokusy, to vše bez valného výsledku. Nebo si můžeme najmout odborníka a ten vše obstará za nás, my budeme v klidu věnovat se něčemu jinému, nebo odpočívat a efekt bude mnohem lepší.

Ať jde, o co jde, vždy to , jen se nesmíme bát přiznat si, že nejsme dokonalými a že je něco, co neumíme. To je největší vítězství, mít větší rozum, než ego.