O koupací plochu je potřeba se starat

Koupit si dnes vlastní koupací plochu už není takový problém jako před dvaceti lety. jsou už k dostání za poměrně slušné peníze, a navíc se vlezou skoro všude.

O koupací plochu je potřeba se starat

Léto, to jsou hlavně vedra a fronty před veřejnými koupališti. Tomu prvnímu se asi dost dobře zabránit nedá, ale to druhé se dá docela lehce eliminovat. A ne, nemusí to znamenat nekoupání se. Majitelé zahrádek a dvorků si totiž mohou u sebe snadno vytvořit vlastní soukromé koupaliště a nemusí je to ani moc stát. Je sice pravda, že tvorba klasické zapuštěné vodní plochy je stále velice drahá, ovšem je možné si pořídit i nadzemní bazén, který je často násobně levnější. Ten má samozřejmě i svoje zápory.

Voda

Není příliš velký, a to ani ve své největší verzi. Také docela hyzdí výhled, jelikož není zapuštěný do země, ale tyčí se nad zemí. Nejedná se tedy o žádný estetický zázrak, ve kterém by si mohl dospělý člověk adekvátně zaplavat, ale jako prostor ke zchlazení v horkém letním dni to stačí. I nadzemní modely je však nutné čistit, a není řeč pouze o dně a stěnách. Je nezbytné také v pravidelných intervalech aplikovat do vody bazénovou chemii.

Není to tak složité, jak tom může znít. Stačí se jen nechat vést radami na obalech a vše by mělo být v pořádku. Větší problém bude vybrat ten správný přípravek, jelikož jich je na trhu hned několik. Kdo chce šetřit a zároveň nerezignovat na kvalitu, ten sáhne po některém z mnoha chlorových preparátů. Je pravda, že chlór je poměrně agresivní, když se to s ním přežene. Má specifický pálivý zápach a také dokáže na krátkou dobu poleptat pokožku, na které se pak objevují svědivé vyrážky. Pro jedince s alergií nebo špatnou kůži je lepší pořídit něco méně agresivního.

Žena v bazénu

Tím něčím klidně mohou být přípravky na bázi kyslíku, které nezapáchají ani nepoškozují pokožku. Nejsou však tak účinné, a tudíž je potřeba často koupit větší balení. A to se samozřejmě může prodražit. Je zde také mořská sůl, která je vyloženě léčivá. Na druhou stranu je však nutné zkombinovat ji se solonizační jednotkou.