Předseda podle vašeho gusta

Bydlíte v domě, kde je hodně bytových jednotek, anebo se zkrátka jako společenství vlastníků nemůžete pořádně dohodnout na tom, co všechno se musí v domě udělat, jakou firmu si vybrat na úklid, zdali zrenovovat zvonky tak či onak nebo se dohadujete o barvě fasády, která se bude dělat? V takovém případě je zapotřebí rázného výboru, zvláště pak předsedy společenství vlastníků – aby dokázal schůzi kvalitně vést, dát prostor diskuzi, ale zároveň zasáhnout v případě, že se stáčí mimo probírané téma.

bytový dům

V některých domech na sebe nechce vzít nikdo z vlastníků poměrně velkou zodpovědnost, protože předseda i členové výboru SVJ mají velkou odpovědnost, a to především v oblasti ekonomické, technické a samozřejmě také administrativní. Musí spravovat účetnictví tak, aby odpovídalo zákonům a vyhláškám, musí se trochu orientovat i v obchodně technickém směru a být schopni zařídit vše, na čem se sdružení usnese.

externí předseda

Pokud máte problém takového člověka najít, nebo se postu předsedy ujal někdo, kdo nefunguje podle představ vlastníků, pak pro vás máme skvělé řešení! Externí předseda svj Homepartner.cz je skvělou možností, jak vyřešit chaotickou situaci, i případné rozbroje mezi jednotlivými vlastníky. A jak to celé funguje? Je to poměrně jednoduché, protože profesionální předseda nemusí být členem daného SVJ, a tak zkrátka jen přijme funkci potvrzenou podpisy všech vlastníků. Nemusíte mít obavy, že by společenství nemělo kontrolu nad svým domem – buď můžete ze svých řad zvolit další členy výboru, anebo může zůstat pouze předseda, který ovšem ke každému úkonu v domě potřebuje souhlasy a usnesení SVJ – pokud stanovami neučiníte jinak.

Tato osoba, která bude působit jako externí předseda, musí znát veškeré principy chodu SVJ, příslušné zákony, zařizuje svolávání schůzí, kontrolu všech povinností, dále se zabývá správou a kontrolou účetnictví, spravuje administrativu a zařizuje vše tak, abyste byli spokojeni.