Pomoc útulkům

Náš národ je označován jako národ milovníků psů a koček. Téměř v každé rodině by se nějaký čtyřnohý přítel určitě našel. Ale s rostoucí oblibou a zájmem se bohužel rozrůstá i obchod s mazlíčky, kteří dost často trpí v hrozných životních podmínkách a jejich jediná záchrana se nachází v podobě dobrovolnických skupin a útulkách. Proč k tomu ale dochází? A dá se nějak těmto novodobým zvířecím hrdinům pomoct?
pes za plotem

Množírny

Pokud navštívíte nějaký útulek ve Vašem městě, tak se schválně zeptejte na příběhy jeho obyvatel. Ale pozor! Předem bych Vás chtěla varovat, že se jedná ve většině případech na ošklivé příběhy. Nicméně velice rychle zjistíte, že převážná většina psů pochází z množíren či z ulice, kde se jich majitelé chtěli zbavit. Taková zvířata jsou mnohdy až v děsivém stavu. A kdyby pomoc nepřišla, tak by tu zanedlouho už nebyla. Je až neuvěřitelné, v jakých nelidských podmínkách musí často žít.
Náklady
Bohužel většina zvířat se dostane do útulku s nějakým vážnějším a často i život ohrožujícím onemocněním. Pokud nějakého čtyřnohého mazlíčka vlastníte, tak mi dáte určitě za pravdu, že náklady na veterináře jsou u nás opravdu dost veliké. Ne nadarmo je určitý počet lidí zadlužený či na pokraji finančních sil kvůli drahé léčbě svého miláčka. Ale tomu se nedá divit. Útulky jsou převážně dotované majitelem a tím to s nějakými dotacemi zde končí. Což je obrovská škoda a chyba, protože kdo se o ty nebohé a opuštěné tvory bude na ulici starat? Nebo mají být snad ponecháni svému osudu?
smutný pes
Pomoc
Já říkám rozhodně ne. Trpí kvůli nám lidem. Ale přesto jsou schopný nám znovu důvěřovat. Na internetu se dá najít nemálo skupin, snažící se podpořit útulky. Jak? Nejčastější pomoc je stále v podobě finančních příspěvků či adopcí na dálku, kdy na zvíře konkrétní posíláte každý měsíc nějakou částku. Ale výborná je i pomoc materiální. Od vodítek až po krmivo. Každá pomoc se cení.