Brigáda přes pracovní agentur

Určitě mnohokrát vídáte nabídky na brigády od pracovních agentur. Co si o tom myslíte? Pokud se podíváte podrobněji, tak zjistíte, že ty nabídky jsou tam hodně často. Nemají firmy tolik uchazečů nebo je to podmínkami, které nabízí pracovní agentura? Podíváme si na konkrétní příklady.
práce a kariera 
Jak to tedy je?
Pracovní agentura nabízí na internetu mnoho různých brigád (práce na pokladně, noční nebo denní doplňování zboží, práce ve skladu a další). Funguje to tak, že přijdete do agentury a zaregistrujete se u ní. Následně si můžete vybrat brigádu, kterou chcete. Pracovní agentura vám většinou potvrdí termín brigády SMS nebo e-mailem. V určený den a čas jdete do firmy a odpracujete si brigádu. Plat dostáváte přímo od pracovní agentury, která vám může vyplácet i zálohy. Zpětná vazba na vaši práci jde přímo k agentuře.
propiska v ruce 
Co se může stát?
Poslouchal jsem zážitky několika mých kamarádů, kteří takovéto agentury využily. Vše vypadalo velice dobře, až do jisté chvíle. Jednou se stalo, že jeden kamarád přišel do agentury pro výplatu a zjistit další termíny brigády (pracoval na pokladně v jednom obchodním řetězci). V agentuře mu řekli, že z jeho prací nebyla společnost spokojená a již tam nemá chodit. Mému kamarádovi se to nezdálo, protože nikdy si jeho vedoucí na nic nestěžoval. Byl se tedy zeptat v obchodě, jak to je. Dozvěděl se zajímavé věci, prý nikdo s ním nikdy nespokojený nebyl, naopak ho chválil vedoucí, že je šikovný, to i referoval agentuře. Kamarád byl naprosto v šoku, ale vedoucí mu nabídl práci přímo pod obchodem. Druhý kamarád má zase jiný zážitek. Ani nenastoupil v agentuře, jelikož ho naprosto odradil už počáteční přístup. Naprosto neprofesionální, arogance při jednání, špatná celková komunikace. Zkrátka už by ani jeden z nich nikdy přes agenturu nešel.
žena rozhodčí 
Jak si vybrat agenturu
Rozhodně se podívejte na internetové recenze, to je důležitá věc. Najdete tam názory a zkušenosti lidí, kteří přes konkrétní agenturu pracovali nebo pracují. Další možnost je doporučení od kamarádů nebo rodinných příslušníků. Pokud se vám na agentuře něco nelíbí, tak tam nezůstávejte. Agentur je celá řada a vybírat si opravdu můžete. Nejlepší varianta je, jít přímo pracovat pro konkrétní společnost, ne přes agenturu. Jestli takovou možnost máte, tak ji využijte.