Razítko

Jsou v životě lidském takové věci. Některá razítka máme k pláči, například na všelijakých zamítnutých žádostech, ale také k radosti, například při dekretu na byt. A pak jsou ještě razítka významová, která nám říkají, tak pozor, tenhle ten pán není jen tak někdo. Má vlastní „štampilku“.

Firma, jako taková se bez něj prakticky neobejde, a velký podnik už vůbec ne. Mají jej i lékaři, soudci, živnostníci, prostě každý, kdo později bude nucen jednat s úřady. Tam jsou razítka strašně chtiví. Našinec, aby si je nakonec nechal tisknout.

Nu, jedno základní razítko, s těmi nejdůležitějšími údaji by měl mít každý, kdo pak bude něco chtít třeba po finančním úřadu. Bez něj tam ani nemá smysl chodit.

Taková věcička, hm, hm, to není špatné… A ruče si jej vyrobíte z brambory. Nesmějte, znám pár takových šikulů, kteří by to zvládli levou rukou. Tedy normálních šikulů, ti nenormální většinou bručí v base.

Nuže, já jen chci potvrdit, ano, z brambory to skutečně jde se vším všudy. Bohužel asi však zklamu většinu lidí, funguje to jen na chvíli. Po několikátém orazítkování to ztratí line, pak tvary a nakonec čtivost, takže místo razítka máte jen podivnou skvrnu, kterou vám neuvěří a ani hodně ožralý čert.

kulaté razítkko

Proto zanechte ztrátových pokusů na bramborách, udělejte z nich kaši, když jste je ovšem před tím uvařili. Inkoustová barva v nich nevadí není jedovatá. Přesto si troufám tvrdit, že vámi servírovaný oběd asi nes bude touto barvu budit příliš velkou důvěru a lze také očekávat přistání talíře i s tou podivnou fialovou hmotou na hlavě.

razítko

Skutečně to doma nezkoušejte a najděte si seriózní firmu, například razítka Trodat Praha, která vám razítko udělá. Není to zase taková suma, jak se povídá a razítko s vámi půjde větší polovinu života.

Až si jej objednáte, předpokládám že tak učiníte přes odkaz výše, jinam ani nechoďte, tak chvilku počkejte. Razítko pak přijde až k vám.