Kvalit tisku versus cena

Pro laika, který nerozumí technologii tisku, je velmi těžké zvolit to nejefektivnější. Není dobré nejdříve přemýšlet nad cenovou relací, ale spíše si ujasnit, co chcete tisknout a na jaký předmět. Také o mnohém rozhodne množství nákladu, který budete potřebovat. Rozhodně se vyplatí se poradit s odborníky, kteří mají bohaté zkušenosti v oboru a dokáží pomoci i s dalšími problémy ohledně designu a grafické úpravy. Je pravdou, že volba pravděpodobně padne na ofsetový tisk, který je vývojově nejdokonalejším způsobem tisku a se řadí pod tisk z plochy. Ještě se dělí podle možnosti na klasicky vlhčený nebo suchý ofset a rozdíl je v tomto případě pouze v přítomnosti vody.

tiskový stroj

Efektivní tiskařská technologie

Jak vůbec funguje takový tisk? Vzor, který předáte výrobci tisku, není na tiskový materiál přenášen přímo z tiskové hlavy, ale musí mít k tomu svůj mezičlánek. Tím je ocelový přenosový válec, který je potažený gumovým povlakem. Je pravdou, že zákazníka nebude moc zajímat, v čem spočívá technologie postupu přenášení obrazce, ale chce spíše vidět výsledek a ten mu rozhodně ofsetový tisk poskytne v té nejvyšší možné kvalitě.

ofsetový tisk

Nejčastěji se využívá:

  • Při tisku novin, zpravodajů či časopisů, kdy je třeba, aby vynikly perfektně detaily fotografií a písma.
  • Prospekty a brožurky, které slouží jako jistá propagace nebo informační materiál.
  • Letáky či plakáty, které zaujmou a to nejen svojí velikostí, ale předně tiskovým provedením, které je odolné.
  • I v dnešní době se stále používají tištěné mapy, které vyžadují skutečně přesnost a smysl pro malé detaily.
  • Vizitky jsou skutečnou vizitkou podnikající osoby či společnosti. S ofsetovým tiskem si ale nikdo ostudu neudělá.

Ofsetový tisk je dobrou volbou a s kvalitním papírem je to perfektní kombinace, která nikdy nezklame. Navíc se dá tisknout za velmi slušnou cenovou relaci, rychle a efektivně.