S vysavačem do bazénu proti depresivní náladě

Moudří lidé dovedou využít i zdánlivých drobností ke svému prospěchu tak, aby jim zlepšily náladu a zabrzdily rozvoj depresí. Deprese je dnes velmi často vyslovovaný výraz a bohužel provází na každém kroku mnoho lidí v širokém věkovém rozpětí. Příčinu tohoto neutěšeného stavu hledejme ve velmi širokém spektru maličkostí, jako jsou mezilidské vztahy, příliš mnoho povinností, napjatá atmosféra ve společnosti, ztráta zaměstnání, různé nemoci atd. Samozřejmě je nanejvýš vhodné se jim postavit zpříma a ty, které můžeme ovlivnit, bychom měli začít řešit. Jistě, snadné to není, ovšem máme naštěstí k ruce mnoho pomocníků, a těmi jsou různé metody a přístupy ke zlepšení životního stylu. Pokud nyní odhlédneme od zdravé výživy, meditací, masáží a pobytu na čerstvém vzduchu, jednou z těch nejdůležitějších je pohyb.

hladina bazénu

I zdánlivě banální pohyb vám zvedne náladu

Nemusíte kvůli uvolnění hormonů štěstí endorfinů docházet denně do posilovny, setřást depresivní náladu můžete i velmi jednoduchými postupy:

Používejte ruční nástavce pro úklid bazénu – pokud máte doma na zahradě bazén, a klidně může být i menších rozměrů, zřejmě budete využívat kromě filtrace i vysavač do bazénu. Pořiďte si ten jednoduchý, docela obyčejný nástavec za pár stovek, s nímž vyčistíte dno stejně efektivně, jako s jinými typy, a tato pracovní činnost uvolní endorfiny velmi rychle, za pár minut. Stejného výsledku docílíte i prací se smetákem, s lopatou, s motykou, rýčem a dalšími podobnými ručními nástroji.

voda v bazénu

Choďte více pěšky – lidé dnes tráví v autech mnoho času a pěšky toho moc nenachodí. Pěší chůze pomáhá proti depresím velmi výrazně, a pokud máte možnost, dopřejte si o víkendech horskou turistiku. Namísto návštěvy nákupního centra stoupejte do kopců a brzy poznáte, jak prospěšný pohyb to je, a jak perfektně proti depresím zabírá.