Žehlete jako odborník

1. Začněte s deskou
 
Investujte do slušné, velké desky, která se neprotáčí a bude dostatečně velká, abyste oblečení nemuseli zbytečně na několikrát překládat. Látka na desce musí být vypolstrovaná a pevně napnutá bez ohybů a vzduchových kapes, toto je zvláště důležité.
příprava k žehlení 
2. Připravte se
 
Dejte si čas na přípravu. Rozložte manžety a límec tak, aby rukávy mohly být položeny rovně, aby oblečení bylo správně nataženo a nevyskytovaly se ohyby.
 
3. Poznejte materiál látky
 
Při žehlení musíte vědět, jakou každá látka potřebuje teplotu a obecnou péči. Při materiálech citlivých na teplotu si hlavně dávejte pozor. Pro vaší informaci vám stačí štítek na daném oblečení. Pokud tam není, snižte žehličku na nejmenší teplotu a postupně ji přidávejte do té doby, než oděv začne na teplo reagovat.
 
4. Postříkejte vodou
 
Záhyby vzniklé při sušení jsou často velmi tvrdohlavé k přežehlení. Moderní žehličky mají napařování již v sobě, u starých se nebojte použít rozprašovač naplněný vodou. Můžete dokonce použít voňavý vývar z bylinek, aby bylo prádlo svěží. Vyvarujte se však zmáčení, je potřeba to opravdu jen lehce pokropit vodou. Rozprašujte ve vzdálenosti minimálně 20 cm. Žehlička i postřik však musejí být naplněny neminerální vodou, nejlépe destilovanou, aby se zabránilo tvorbě vodního kamene. Pokud tuto skutečnost opomenete, nechte na střičkové díry působit jedlou sodu a pak ji otřete, vodní kámen se rozpustí.
 vyžehlené textilie
5. Systematičnost
 
Při žehlení košil a triček je nejlepší začít s rukávy, protože budou dobře viset ze žehlicí plochy, zatímco zbytek košile je žehlen. Dále přejděte na límec a položte jej rovně a zajistěte, že budete žehlit od středu směrem ven v každém směru. Dávejte si velký pozor na nejrůznější potisky, může se stát, že je železem roztavíte. Kromě toho, že si zničíte oděv, zničíte i železnou část žehličky. Pokud se to i přesto stane, nastavte žehličku na nejvyšší stupeň teploty a nechte pořádně nahřát. Pak si vezměte navlhčený hadřík a zkuste potisk dostat z povrchu.
 
 
6. Nechte prádlo ochladnout
 
Ihned po žehlení prádlo určené na ramínko dejte vyvěsit a v této poloze nechte ochladnout. Pokud jej skládáte, úhledně je za tepla složte a složenou vrchní stranu přežehlete.