Děti a sport

V dnešní době jsou děti spíše lenivá stvoření. Místo toho, aby si chodily hrát ven, tak jsou raději doma a hrají hry na počítači, notebooku, mobilu, či tabletu. Pokud dítě povedete ke sportu už od mala, tak je velká pravděpodobnost, že se ho bude držet i nadále. Samozřejmostí je, že ho daný sport musí bavit. Jestliže by ho sport nebavil, bude se zabývat jinou činností. Nechte ho žít volně, ať dělá to, co ho baví. Pokud nebude chtít hrát hokej, ale hrát na kytaru, buďte rádi, že ho něco baví a že se o něco zajímá. Dnes mají děti telefon už od mala a hrají na něm sportovní hry. Možná si tím nahrazují sport v osobním životě.
stará tříkolka
Kdo ví . Se školou jezdí na školu v přírodě, plavání a lyžařské výcviky. Na těchto cestách mohou zjistit co je baví. Na tělocviku ve škole hrají různé hry. Například volejbal, basketbal nebo běh. Pokud ho bude bavit volejbal, může se přidat do nějaké skupiny a s nimi hrát. Jezdit s nimi na zápasy a mít pravidelně tréninky. Bude mít zaplněný jeho volný čas. V tomto ohledu je tedy škola dobrá, protože si vyzkouší nějakou věc, kterou by si jinak třeba ani nemělo možnost zkusit. Mělo by mít nějaký vzor. Tímto vzorem byste měli být vy. Jestliže uvidí rodiče, jak se neustále jen povalují na sedačce je možné, že se nebude o nějakou aktivitu zajímat.
kluci s míčem
Druhou možností je to, že se o pohybové aktivity bude zajímat, protože nebude chtít být jako rodiče. Pravděpodobnější je že se bude inspirovat rodiči. Ve škole bývá sportovní kroužek, na který může docházet. Pokud budete chtít, můžete se podívat na internetu nebo v nejbližším městě po skupině, která se něčím zabývá. Většinou se může přidat ke skupině fotbalistů. Může docházet na basketbal, volejbal, přehazovanou. Jestliže je ve Vaší blízkosti plavecký bazén, choďte sem. Jestliže ho plavání nebude bavit, poznáte to a může tak zkusit něco jiného. Je mnoho aktivit, kterým se může věnovat. Je jen na něm, zda ho to bude bavit nebo nebude.