Jak vycházet se sousedy

Se sousedy je někdy těžké pořízení, především problémové je, pokud se mladí lidé stěhují na vesnici přímo mezi starousedlíky. Jasně že můžete mít i super sousedy od první chvíle, ale pravdou je, že sousedské války jsou častým problémem. Jak se sousedy vycházet?
Nedělejte si naschvály
Je neděle sedm hodin ráno a už řežete dřevo? Nebo už sečete trávu na zahradě? Krom toho že většina vesnic má ve vyhlášce tyto činnosti v neděli zakázáno, opravdu není vhodné dělat sousedům takto naschvály. Vycházejte si vstříc, jak to jenom jde. Pokud si budete dělat se sousedy soustavně naschvály, pak mohou přerůst do sousedské války. Chcete celoživotně bojovat se sousedy a nemít nikdy klid?
naštvaný soused
Setkávejte se
Pozvěte sousedku na kávu, uspořádejte grilování na zahradě, zajděte si společně na pivo, pomožte si navzájem. Nemůže si už starší paní od sousedů dojet do města na nákup? Nabídněte jí, že jí nakoupíte dle seznamu. Co je jednoduššího než pomoci sousedce s těžkým nákupem z obchodu? Vězte, že zde platí pořekadlo, jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Pomoc sousedky se vám v budoucnosti také může hodit.
Podělte se
Napekli jste velký plech buchet a nemá je kdo sníst? Máte velkou úrodu jablek, hrušek, ořechů, nebo třeba rajčat? Podělte se se sousedy. Výměnný obchod fungoval již před mnoha lety a mezi sousedy nadále funguje. Výměna přebytků je výhodná pro všechny strany – zbavíte se přebytku a uděláte radost sousedovi.
zaparkovaná auta
Mluvte spolu
Že se potkáváte jenom jednou za čas na ulici a ani se nepozdravíte? Chyba. Zeptejte se sousedů jak se jim daří, jak se mají děti či na jinou maličkost. Potěší je to.
Stejně jako všude, můžete narazit na souseda, který se prostě přátelit nechce a chce dělat jenom problémy. Takový člověk vám dokáže udělat ze života peklo, a dost často tyto války končí prodejem nemovitosti a stěhováním. Pokud narazíte na takového souseda, předchozí rady vám budou k ničemu, nezměníte ho.