Do vany nebo do sprchy


Sprchovat nebo se koupat? Pokud ještě váháte nad vybavením vaší koupelny, a nejste příliš omezeni prostorem, sáhněte raději po klasické plechové smaltované nebo akrylátové vaně.
luxusní koupelna


Upřednostněte vanu


Pohodlí – jednou ze zásadních předností vany v uzavřených koupelnách. Mnozí lidé vám jistě potvrdí, že není nad to ponořit se do lázně s horkou vodou, obohacenou o aromatické látky nebo koupelovou sůl, a alespoň dvacet minut tu v klidu relaxovat. Něco takového ve sprchovém koutu nemůžete prožít.
wc u vany
Víceúčelovost – právě možnost využít jak koupele, tak sprchování, anebo kombinace sprchování v nádrži se zašpuntovaným odtokovým ventilem je tím nenahraditelným prvkem, jehož přednosti oceníte pouze v tomto případě.
Bazének pro děti – děti milují uzavřené nádoby s vodou a rády si v takovém prostředí hrají. Považují pak koupání za zdroj zábavy, nevnímají hygienické návyky jako něco nepříjemného a nepřirozeného. Možná máte také vlastní zkušenost se svými ratolestmi, které sprchové kouty příliš nemilují.
Senioři – vhodně koncipované polohovací sedadlo můžete instalovat jak do sprchového koutu, tak i do vany. Očistná procedura pak nepředstavuje pro seniory při koupání žádné trauma, zvláště je-li přístup do vany zajištěn pomocí schůdků.
Jednoduchá montáž – postačí pouze usadit do roviny, připojit k domovnímu odpadu, obezdít a obložit obklad. Není třeba montovat zástěnu.
luxusní koupelna
Dostatek prostoru – ve sprchových koutech je vždy úspora místa na úkor pohodlí. Jde o jakýsi kompromis, neboť je tato kabinka určena spíše pro rychlé provedení hygienické očisty, nikoli pro relaxaci a rozjímání.
Renovace – možná jste již slyšeli o možnosti starou nádrž v koupelně renovovat, aniž by bylo nutné ji demontovat. V zásadě existují dva způsoby, jak to provést. Může to být buď epoxidová barva, která se nanáší na důkladně zbroušený a odmaštěný povrch, anebo vnitřní laminátová vložka. Ta se umístí do stávajícího tělesa a přilepí speciálním lepidlem. Odpadne tedy náročné bourání a výsledek dokonce předčí mnohá očekávání.