Internet aneb nebezpečí na každém rohu

Internet je plný možností. Zatímco v minulosti šlo spíše o pokus, jak vytvořit určitou síť, v dnešní době jde o celosvětově přístupný virtuální svět. Ten je specifický tím, že je tam naprosto vše. Lidé tam mohou provádět nákupy, hledat nové přátele, ale také se třeba báječným způsobem zabavit. Je proto fascinující, jakým způsobem internet změnil svět. Co třeba takový svět reklamy?
anonymní hacktivista

Bez internetu by to snad nešlo. Stále větší množství lidí je totiž uživateli internetu a nesledujíc televizi, nečtou noviny a další zdroje, kde se reklama přirozeně vyskytuje. Tímto však není myšleno to, že by byl internet špatný. Naopak, díky němu má obrovské množství lidí přístup k informacím, které by v minulosti šly získat jen s velkými obtížemi. Je ale dobré si uvědomit, co internet v současné době přináší. Není to totiž jenom samé pozitivum, ale to také zvýšené riziko zločinu, což je naprosto reálný problém.

Je dobré znát své možnosti, ale také rizika

Každý, kdo je uživatelem internetu, se může velmi jednoduše stát obětí nějakého zločinu, který je přes internet realizován. Příkladem může být starší člověk, který s tímto prostředím teprve začíná. Takový člověk může využít klasický prohlížeč, ale současně nemá svůj přístupový bod zabezpečený jakýmkoliv softwarem proti tomu, aby se do něj někdo nenaboural. To je přitom v dnešní době naprosto běžné, neboť internetový zločin číhá na každém kroku. Takzvaní hackeři využívají neznalostí lidí, kteří svůj počítač nechrání, a to ani přesto, že tam mají citlivá data nebo dokonce přístupy ke svým financím. Pokud jste na tom stejně, měli byste vědět o určité ochraně, kterou je nutné v této oblasti vytvořit.
kyber prostor

Jak se můžete chránit proti kybernetickým zločinům?

–        Mít svůj počítač kvalitně zabezpečen antivirovým programem
–        Snažit se svá hesla pamatovat a pravidelně měnit
–        Nepřipojovat se k citlivým serverům na místech, kde si nejste jisti ochranou
–        Neklikat na odkazy, které působí nedůvěryhodně