Hypoteční úvěr a americká hypotéka

Hypoteční úvěr i americká hypotéka by už podle názvu měly být velmi podobné úvěrové produkty, opak je ovšem pravdou. Liší se hned ve dvou zásadních věcech: účelovosti a úrokové sazbě. Jaké jsou další rozdíly a pro který z těchto svou úvěrů se rozhodnout?

Podle nejnovějších statistik má momentálně s některým z úvěrových produktů zkušenost každý druhý Čech. Je to alarmující? Možná, na druhou stranu to ukazuje i jejich oblíbenost. My Češi jsme si v posledních desetiletí zvykli své sny plnit bez ohledu na to, zda si jejich plnění můžeme finančně dovolit. Ceny nemovitost každým rokem rostou a vidina vlastního bydlení má mnohdy až příliš velké kouzlo, kterému jen málokdy můžeme odolat.

otevřené dveře

Hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr je dnes produktem celé řady bank, známe ho všichni a velké procento z nás s ním má i svou osobní zkušenost. Jedná se o dlouhodobý úvěr, který je úzce spjat s nemovitostí. Hypoteční úvěr na bydlení je účelový produkt, je tedy potřeba dokládat veškeré dokumenty spojené s čerpáním peněz. Je také potřeba rušit nemovitostí, ne nutně tou, na kterou je vzat hypoteční úvěr. I díky zástavě nemovitosti banka nabízí nižší úrokovou sazbu, která se momentálně pohybuje kolem 1,5%. hypoteční úvěr na bydlení tedy v současnosti patří mezi nejvýhodnější úvěrové produkty na trhu.

maketa domu

U zdánlivě výhodný hypoteční úvěr, má i několik nevýhod. V případě uzavření smlouvy je zapotřebí ručit nemovitostí, v případě neschopnosti splácet může dlužník o danou nemovitost okamžitě přijít. Banka jí prodá pod cenou a pokryje tak závazek, který k ní dlužník k aktuálnímu datu má. Další nevýhodou je, že banka žadateli nikdy neposkytne 100% finančních prostředků na pořízení vlastního bydlení, ale jen něco kolem 70%.

Americká hypotéka

Americké hypotéky fahd.cz jsou dnes mezi českou populací velmi oblíbené. Jsou mnohdy však nesprávně nazvány, neboť se nejedná o hypotéky jako takové. Stejně daleko však mají i k spotřebitelským úvěrům.