Proč jsou luxusní byty tak drahé?

Asi není třeba říkat, že snem prakticky každého člověka je mít vlastní bydlení. A není divu, koneckonců má celou řadu výhod. V první řadě je to samozřejmě fakt, že nemusíte každý měsíc platit někomu za to, že můžete danou nemovitost využívat. Také se nemusíte bát, že vám majitel neprodlouží nájemní smlouvu.

Je to jen pochopitelné, ovšem i mezi jednotlivými nemovitostmi jsou velké rozdíly. Například malý, téměř rozpadlý byteček bude stát poněkud méně, než bydlení někde v centru Prahy. To však nebrání mnoha lidem snít o tom, že budou bydlet na dobrém místě.

hypoteka1

Problém však je, že ceny nemovitostí jsou vysoké. A luxusní byty https://www.onlinechlap.cz/zabava-a-luxus/ stojí mnohdy mnohem více, než menší rodinný domek v méně ideální lokalitě. Co je však toho příčinou?

V první řadě je potřeba se podívat, jaké vlastně nabízí oproti jiným bytům výhody. Tou hlavní a nejdůležitější je samozřejmě jeho umístění. To bývá často buď v centru města, nebo v klidné příměstské čtvrti na okraji, kde je dobré spojení s centrem hromadnou dopravou, a kde je zároveň kousek do přírody.

Dále pak bývají tyto velmi dobře zařízeny. Mívají prostorné místnosti, jsou čisté a nabízí veškeré pohodlí, které můžete chtít. Vybavení často zahrnuje například klimatizaci.

penize4

V neposlední řadě je to pak prestiž, kterou z bydlení na takové adrese získáme. To nás povznese v očích mnoha lidí, a při jednání například na úřadech nám to může přinést i výhodu.

Za to vše jsou pak lidé ochotni zaplatit. A prodejci nemovitostí jsou jen tím ochotnější od nich vysoké částky za tyto výhody přijímat. Přeci jen, čím dráže danou nemovitost prodají, tím lépe pro ně. Bývalý majitel dostane tím více peněz, a stejně tak i pracovník realitní kanceláře, který prodej zprostředkoval, pokud tedy bylo jeho služeb využito.

Zdá se tedy, že zvýšená cena těchto bytů je dána naší ochotou si za výše jmenované výhody připlatit. Zda je pak tato cena oprávněná, už nechám jen na vás.