Jak mohou vypadat oboustranné betonové ploty

Životnost betonového plotu je srovnatelná s pletivem – nemusí se natírat, nepodléhá plísním a hnilobě, odolává náporu povětrnostních vlivů i desítky let.

Jek je to s estetickým dojmem

Mnozí lidé podrobují tato řešení drtivé kritice, neboť zhlédli jen několik nevhodně navržených oplocení, anebo si jednoduše pod tímto pojmem představují vojenské pevnosti z dob Marie Terezie. Měli bychom se však lépe porozhlédnout po hotových projektech, a teprve pak posoudit objektivní realitu:

lavice u zdi

Beton se dřevem – betonová hradba se může velmi snadno sestavit jako komplet s dřevěnými latěmi, tím pak vznikne zajímavý architektonický prvek, vhodný pro většinu typů staveb. Svislé latě však působí příliš lacině a nejsou pro tento způsob oplocení vhodné, vsaďte raději na vodorovné, o větší šíři, pokládané pod úhlem 45 stupňů lehce přes sebe.

Šachovnice – střídání vysoce kontrastujících barev v podobě šachovnice vždy přitahuje pozornost a jen zřídka se stává, že byste něco takového přehlédli. Proto se také kupříkladu stále používá šachovnicový praporek v cílové rovince na automobilových okruzích. Šachovnice vytvořená z betonového plotu rozhodně nehyzdí okolní prostředí, můžete to sami posoudit u některých hotových staveb prezentovaných na webových stránkách.

kamenná zádka

Oboustranné řešeníbetonové ploty oboustranné mohou vytvořit přijatelný vzhled tam, kde na tom záleží, tedy např. před vchodem do domu, ohraničení zahrady u příjezdové komunikace, na samotách a polosamotách atd.

Živý plot – ten můžete vysadit u oplocení z betonu bez problémů, jednak spolu vytvoří působivý celek a pak nezabere toto řešení moc prostoru vzhledem k tomu, že tloušťka desek nepřesahuje pět centimetrů. Pochopitelně je možné betonové panely nechat popínat rostlinami a vytvořit oddělený kout s patřičným soukromím u pergol, přístřešků, altánů a podobných zahradních staveb.