Mobilní domy mohou přispět v boji proti stresu

Také máte pocit, že jste sevřeni stresem, a že je tu kolem nás mnoho negativních jevů, s nimiž se nelze jednoduše vypořádat? Možná máte pravdu jen částečně, protože původcem stresu není nikdo jiný, než člověk, a čím větší koncentrace lidí na jednom místě, tím větší pravděpodobnost, že k němu bude docházet. Lépe si to uvědomíte pokaždé, kdy se vracíte z vaší vysněné dovolené, a porovnáváte tamní prostředí s tím, co na vás chystá městská aglomerace. A že tu toho na vás chystá až moc, není v dnešní době nic neobvyklého.

tulipány na zahradě

Což takhle odstěhovat se z města a oželet výhody, které lidem nabízí? Ono jich zas tak moc není, protože nákupy si můžete zajistit přes Internet a kvůli kulturním akcím tam přece nemusíte bydlet. Proč si zvolit k životu mobilní dům a proč raději bydlet mimo město?

hlemýžď na zahradě u mobilního domu

Je tu méně smogu – smog má neblahý vliv nejen na dýchací cesty, ale na celkovou vitalitu a kvalitu vašeho imunitního systému. Pobyt na čerstvém vzduchu celkově harmonizuje a regeneruje organismus a působí detoxikačně. Čím déle jsme mu vystaveni, tím lépe, a v levném mobilním domě to může být celých 365 dnů v roce.

Je tu méně hluku – hluk je výrazným stresorem a měli bychom se mu vyhýbat obloukem. Zvažte také poslech hlasité hudby, a zda by nebylo lepší raději být chvíli v tichosti, jen s hlasy lesního ptactva. Snažte se oprostit od závislosti na televizi a poslechu rozhlasových stanic a buďte také alespoň chvíli sami se sebou, v meditaci a v poklidné atmosféře uvnitř mobilního domu, anebo v jeho sousedství na vaší zahradě.

Negativním lidem se snáze vyhnete – ve městech je docela pravděpodobné, že tu potkáte nějaký negativní živel, jako jsou žárlivci, sobci, lidé s nenávistnými projevy atp. V rekreační zóně, kde je vás jen pár, se tolik negativní energie nekoncentruje, pokud tam vůbec nějaká je. Tam se také snáze takovým lidem vyhnete.