Youtube jako pomocník při plánování výletů

Představte si, že je před vámi vysněná dovolená, resp. máte již naplánovaný termín, který je doslova za rohem, ale stále ještě nevíte, kam se vypravit. Máte jen přibližnou představu, ale nic přesného. Což takhle využít kanálu Youtube a inspirovat se staženými videozáznamy? Je jich tu spousta a určitě si podle instruktážních záběrů vyberete to správné místo.

stahování videa z YouTube

Vysoké Tatry – tato lokalita je oblíbeným místem pro natáčení videosekvencí, zvláště za teplého a slunečného počasí v letních měsících. Zajímavé je to například na Štrbském Plese a v jeho blízkém okolí – na Solisku a ve Furkotské dolině. Líbit by se vám to mohlo i na Popradském plesu, u vodopádu Skok nebo u Bílikovy chaty nedaleko Hrebienku. A možná se necháte zlákat pohledem z výšky, z vrcholu Velké Svišťovky na Zelené pleso.

Vysoké Tatry

Veselské pískovny – pokud jste milovníky přírodních koupališť v čisté vodě s písečným dnem a písečnými plážemi, vydejte se spolu s námi na Veselské pískovny. Jak to tam vypadá, si můžete prohlédnout z mnoha videí a ty oblíbené stáhnout a předvést je vašim přátelům. Některá videa skutečně stojí za to, jsou nasnímaná z výšky dronem nebo malým sportovním letadlem a prokazují, že jde o jednu z nejkrásnějších oblastí Jižních Čech. Nedaleko odtud se nachází další pískovny, kde se již písek netěží, a zůstala tu po těžbě pouze zatopená jezera. Je to u Suchdola nad Lužnicí, nedaleko od státních hranic s Rakouskem.

Letecké záběry hradů a zámků – pokud chcete svou dovolenou pojmout alespoň částečně jako poznávací hvězdicový zájezd, můžete se nechat inspirovat leteckými záběry na některé naše pamětihodnosti. Kupříkladu si z Youtube lze stáhnout YouTube video downloaderem Stahuj videa pohled na hrad Bouzov, zámek Červená Lhota, hrad Karlštejn, zříceninu hradu Okoř, na hrad Kokořín, zámek Hluboká nad Vltavou, hrad Český Šternberk, zámek Frýdlant, zámek Kačina, zámek Dačice, zámek Český Krumlov a mnoho dalších památkových objektů.