Sex v průběhu těhotenství – jak to s ním je?

Gravidita – každá žena se na ní těší a ví, jak jí změní život od základů. Ovšem realita se jim ukáže až v případě, že opravdu otěhotní a díky tomu zjistí, co je na ní tak báječné a co naopak vůbec. Mnoho propírané téma, jakým je sex v těhotenství, však děsí každou ženu, která jednou plánuje miminko. Koluje kolem něho mnoho pověr a strašáků, ovšem pravda je taková, že se není vůbec čeho obávat.
ruce na břiše

Lži a skutečnosti o sexu s břichem

V začátku vaší gravidity, na sex možná ani mít pomyšlení nebudete. Může to být následkem toho, že se vaše tělo začne měnit a v prvních týdnech vás postihnou potíže, jakými jsou bolest hlavy, tlak v podbřišku, zvracení nebo průjmy. Jedná se pouze o dočasné období, ale pokud to bude váš případ, sex si v jeho průběhu zcela určitě neužijete.
Kolem čtvrtého měsíce se váš zdravotní stav může značně zlepšit a budete se cítit fyzicky nejlépe fit. Vaše bříško ještě nebude patrné, takže se do užívání milostných chvilek můžete s vašim partnerem pustit naplno. Pravděpodobně ani nezaznamenáte nějakou změnu, která by vám v jeho užívání na maximum mohla zabránit.
•       Co vás však může brzdit a omezovat je myšlenka na to, že v něm nejste dva, ale už tři.Je to však psychický problém, který nemá se samotným sexem – nic společného.
Největší obavy můžete zaznamenat v posledním trimestru, kdy se vaše bříško už značně zakulatí a vy si už nebudete moci příliš vybírat z toho, jaké polohy při sexu použijete. Největším nesmyslem, kterým se nenechte vést je to, že vaše miminko bude v průběhu intimního styku, pociťovat nějakou bolest nebo nepříjemnosti. Je to pouze pověra a naopak – nijak mu tím, že se s partnerem oddáte sexu neublížíte.
polibek na bříško
•       Co vám možná neumožní prožít ho tak, jak jste byly zvyklé je to, že se budete muset uskromnit pouze s jednou, možná dvěma polohami. Abyste předešly tomu, že na vaše břicho budete tlačit, nejvhodnější (ovšem neméně kvalitní) se pro vás stane poloha zezadu nebo z boku.

Nemáte na něho chuť?

Možná za tím budou převážně vaše hormony, které se postarají o to, že na sex nebudete mít chuť a ani náladu. A když se k tomu přidá ještě skutečnost, že se vám váha s miminkem promění v nekonečný boj s každodenní námahou a vyčerpáním, kdy budete večer pociťovat pouze potřebu odpočinout si, je pochopitelné, že ho z vašeho života budete mít chuť – na nějaký čas vypustit.
Pokud tomu tak už bude, nezoufejte, nic se neděje a jeho prožitek si opět užijete po narození vašeho miminka, když to opět budete vy a budete na něho zase jenom dva.