Co když byznys nevynáší?

Každý soukromý podnikatel si musí vydělat tolik, aby tím dokázal pokrýt všechny své výdaje. Tedy nejen to, co souvisí s jeho soukromým životem, ale i to, na co ho vyjde jeho podnikání samotné, do kterého se také musí nějaké ty peníze vkládat. A tak všichni podnikatelé dělají vše pro to, aby se jim podařilo dosáhnout žádoucích zisků. Protože jinak by mohli být i vysloveně ztracení.

Jistě si dokážete představit, jak to potom chodí u soukromníka, který si dokáže vydělat dost nebo dokonce víc než dost. Někomu takovému jeho živnost vzkvétá, a i on sám se má. Žije si jako v bavlnce nebo jako v ráji a třeba mu docela nic neschází. A to je určitě záviděníhodné.

centy mince

Jenže jsou tu i podnikatelé, kterým se zase až tak moc nedaří. Tu a tam se u nich něco pokazí, něco nevyjde tak, jak by to vyjít mělo, a pak to je s někým takovým vážně nahnuté. Protože kdo nemá příjmy takové, jaké by je měl mít, ten pochopitelně nemůže ani žádoucně utrácet. Ten nemá dost na své živobytí ani na investování do svého podnikání, a pak se to samozřejmě v tom i onom zkomplikuje.

A jak sehnat další peníze, aby se to nezkomplikovalo víc, než je to únosné? Pokud je podnikatel nevydělá svým podnikáním, jsou tu vlastně už jenom půjčky, které si je někdy možné a někdy i vysloveně nutné brát. Někdy jenom dobře zvolená půjčka zajistí, že se podnikání někoho méně úspěšného udrží nad vodou a dotyčný bude mít aspoň na chléb svůj vezdejší.

centy EU

Ovšem ne každá půjčka pomůže soukromému podnikateli stejně. A je i hodně půjček, které neprospějí neúspěšným podnikatelům vůbec, a to proto, že je takoví zájemci vůbec nezískají.

Zatímco jsou totiž hypotéky bez registru dosažitelné pro naprostou většinu soukromníků, včetně těch, kteří mají značné ekonomické problémy, jsou tu i jiné půjčky, hlavně ty bankovní, na které neúspěšní podnikatelé nedosáhnou. A proto je logické, že si ti, kdo tu potřebují peníze na podnikání, berou právě ony nebankovní hypotéky. Jež jsou pro ně sázkou na jistotu.