Možnosti, které máte při budování přístřešku pro auto


Pokud se nastěhujete do místa, kde není garáž, nebo pro ni máte jiné využití, stojíte před problémem, jak vytvořit pro jeden či více automobilů parkovací místo. Řešením je přístřešek a nemusí to být tak složitá záležitost. Přístřešek pro auto může být nezávislou stavbou s umístěním v blízkosti domu nebo přímo navazující na dům.

stavební dřevo

Jak na samotnou stavbu

Vzhledem k tomu, že rozměry automobilů se mohou výrazně lišit, jsou v každém případě optimální rozměry určovány na základě dostupného vozu.

Výška je obvykle kolem 2,5 metru. To je více než dost i pro SUV s naloženým boxem na střeše. A k určení délky a šířky přístřešku se k vnějším rozměrům automobilu přidá minimálně půl metru na každé straně. Stříška je lepší s přesahem přes konstrukci, což ochrání vůz v případě větrného počasí se sněhem nebo deštěm.

Při určování rozměrů dřevěného přístřešku na auto pro dvě auta by měly mít zaparkované vozy mezi zpětnými zrcátky minimálně 50 cm.

přístavek

Dřevo v hlavní roli

Nejsnadnější způsob, jak vyřešit parkování je nechat si vyrobit dřevěnou konstrukci od profesionálního výrobce. Ten vám vyrobí všechny potřebné díly z kvalitního dřeva a vše také ošetří přípravkem, který ochrání dřevo před vlivem počasí. Celou stavebnici vám doručí až na dodanou adresu.

Na vás bude příprava terénu a úchytů na dřevěné trámy. To zvládnete v období, než vám bude stavebnice dodána.

Střecha

V oblastech, kde moc nesněží, je možné vytvořit jednoduchou rovnou střechu. V ostatních místech se upřednostňuje řešení, které zaručí stabilitu střechy a dostatečný spád, aby sníh nezatěžoval střechu a konstrukci. Pokud je přístavek u domu, měla by být střecha shodná s krytinou na domě. Za minimální sklon je považováno 8-10°.

Pro samostatně stojící přístřešek lze sáhnout i po polykarbonátu, lehké průhledné krytině, která se dá i ohnout do oblouku, když je třeba. V poslední době je to velmi oblíbený materiál, důležitý je správný výběr, ideální je vícekomorový, který má alespoň tři vrstvy plastu.

Podlaha

V poslední době jsou oblíbenější podlahy dlážděné kameny, které vypadají velice atraktivně. Praktická je také zámková dlažba nebo vrstva štěrku.