Pořídit si semena na klíčky je skvělý začátek

Je pravdou, že i když je pojídání klíčků skutečně zdraví prospěšné, tak se o tom moc nemluví ani nijak se tato metoda nešíří. Nejedná se o žádnou moderní dietu, ale prakticky metodu našich předků. Možná nevěděli tolik o složení látek, ale věděli, že pojídaní, prospívá jejich tělu a cítí se potom mnohem lépe. Konec konců aby ne, vždyť jsou skutečně nabyté dokonalou souhrou vitamínů, minerálů a vůbec zdraví prospěšných látek. Tělo je velmi rychle přijme a zpracuje, aniž by je muselo samo získávat dlouho ze stravy, kterou bychom ani nedokázali tak rychle poskládat v našem jídelníčku. Pokud bychom se chtěli této metodě věnovat, tak budeme potřebovat jen pár věcí, které nejsou finančně vůbec náročné. Potřebujeme zakoupit semena na klíčky, vhodné misky a vodu. O všechno ostatní se postará příroda http://www.prirodasro.cz/ sama.
klíčení cizrny

Je to zázrak

Nejdříve musíme semínka pořádně propláchnout. Sami budeme překvapeni, jak rychle se suché a ošklivé semínko nebo zrníčko bude proměňovat k životu. Má před sebou následující pochod.

1. Nejprve se zbaví proplachováním vodou ochranných látek, které má v sobě uložené. To je naprosto v pořádku, jelikož je chrání před zkažením nebo i před napadením různých tvorečků, kteří by se rádi přiživili.
klíčení řepa

2. Dále se začnou probouzet k životu a všechnu svoji energii, kterou v sobě mají ukrytou, vloží do růstu. Stále je zavlažujeme, ale nikdy nenecháme plavat ve vodě, to bychom je spíš zahubili nebo vytvořili nějaký druh plísně, ale ani jedno nám užitek nepřinese.

3. Nyní se začnou tvořit a vyvíjet skutečně objemy vitamínů, minerálů, bílkovin, vznikají enzymy a zkrátka se z ničeho nic vytvořila zdraví prospěšná bomba.
fazolové klíčky 6

4. Podle druhu rostlinky se během 3-5 dnů objevují klíčky a pro nás nastal ten správný čas je začít pojídat. Připravíme si salátky, posypy na pečivo, polévky, přidáme jako oblohu. Zkrátka meze se nekladou.

5. V klíčící misce se dá pěstovat i více druhů, tudíž můžeme mít různé klíčky a poměrně rychlým způsobem vypěstované.